
Zástupci třinácti partnerů projektu #CHIM se sešlo od 8. do 10. dubna v Ústavu pro ochranu kulturně-historického a přírodního dědictví Republiky srbské v Banja Luce a v Univerzitním kampusu na Fakultě architektury, stavebnictví a geodézie.
Jeden z hlavních cílů prvního dne setkání byl věnován procesu hodnocení prvního roku za účasti projektového pracovníka pověřeného vedením projektu CultHeRit ve společném sekretariátu programu Dunajský region a řízení projektu. Pozornost se zaměřila na mladé odborníky, kteří se účastní testování modelu zaměstnávání a které všichni partneři zaměstnali. Mentoři a mladí odborníci měli své interaktivní sezení a možnost představit se ostatním účastníkům a podělit se o první dojmy ze svého zapojení do projektu. Na závěr prvního dne setkání představilo kreativní studio Ania, které je tvořeno bývalými studenty Fakulty architektury, projekt Mlýn kultury.
Druhý den projektového setkání partneři hovořili o zviditelnění advokační kampaně v následujících měsících; diskutovalo se o obsahu kampaně včetně krátkého filmu. Lenka Stolárová, zástupkyně UPM v Praze, představila aktuální stav realizace aktivity a podělila se o vizuály pro následující advokační kampaň. Dále informovala partnery o jejich úkolech a povinnostech během třetího a čtvrtého pololetí (včetně organizace celostátních advokačních akcí).
Thomas Philipp, zástupce KUPF, představil přehled aktivity Nadnárodní aspirační model zaměstnanosti, po kterém všichni partneři poskytli náhled na první fáze testování modelu zaměstnanosti zaměřené na hlavní zkušenosti. Po prezentaci následovaly specializované workshopy a diskuse, kterých se všichni partneři aktivně účastnili.
Setkání bylo zakončeno informacemi o strategii pro zlepšení dostupnosti pracovních míst a situace v oblasti zaměstnanosti v sektoru CHIM a o nápadech a námětech filmů, které budou prezentovat situaci v oblasti zaměstnanosti v CHIM. Před závěrečnými závěry a rozloučením se partneři dohodli, že další setkání bude uspořádáno v červnu v Bukurešti.
Tento projekt je podporován programem Interreg Dunajský region spolufinancovaným Evropskou unií.
PARTNERSKÉ INSTITUCE PROJEKTU
Museum of Applied Arts Budapest, Hungary, lead partner
Museum of Applied Arts – Vienna, Austria
Cultural Platform Upper Austria – Linz, Austria
National Institute of Heritage Romania, Bucharest, Romania
National Museum for the History of Transylvania – Cluj Napoca, Romania
Bihor County Employment Agency – Oradea, Romania
Republic Institute for Protection of Cultural Monuments Serbia, Belgrade, Serbia
Intermunicipal Institute for Protection of Cultural Monuments, Subotica, Serbia
Trade Union of Employees in Cultural Institutions, Belgrade, Serbia
Museum of Decorative Arts Prague, Czech Republic
Museum of Arts and Crafts, Zagreb, Croatia
Research and Education Centre Mansion Rakičan, Slovenia



