DRUHÉ SETKÁNÍ ŘÍDÍCÍHO VÝBORU PROJEKTU #CULTHERIT V BĚLEHRADĚ
Projekt EU #CultHeRit shromáždil své partnery v Bělehradě – druhé setkání #SCOM
Minulý týden, od 21. do 23. října, se v srbském Bělehradě konalo druhé setkání SCOM, na kterém se sešli zástupci 13 partnerů projektu #CHIM a diskutovali o následujících výstupech projektu.
Jeden z hlavních cílů setkání byl věnován modelu nadnárodního aspiračního zaměstnávání , po němž následovaly specializované workshopy a diskuse.
Thomas Philipp, zástupce KUPF, představil přehled aktivity Nadnárodní aspirační model zaměstnávání a umožnil nám nahlédnout do pracovní verze modelu zaměstnávání mladých odborníků, který vznikl v rámci projektu #CultHeRit, jehož partneři se spojili, aby přinesli pozitivní změny v praxi zaměstnávání v #CHIM (instituce a muzea kulturního dědictví).
Po prezentaci následovalo zasedání s workshopy, kterých se aktivně účastnili všichni partneři.
Protože se tedy pozornost soustředí na mladé profesionály, představila zástupkyně MAK Carlotta Schillerová výzkum pojmu „mladí profesionálové“, který je důležitou součástí aspiračního modelu zaměstnávání TN
Druhý den projektového setkání partneři diskutovali o situaci v oblasti zaměstnanosti v #CHIM a o podpoře dostupnosti pracovních míst v tomto sektoru, jakož i o brainstormingu zviditelnění advokačních kampaní v následujících měsících. Partneři také debatovali o definování hlavních milníků a rozdělení úkolů souvisejících s jejich realizací.
Poté Adrian Lupas, zástupce AJOFM Bihor, podal přehled aktivity Nadnárodní analýza postupů v oblasti zaměstnanosti, která zahrnuje přehled dosažených výsledků, představení nejdůležitějších výzev a předběžný nástin výsledků a náhled konečné verze dokumentu. V návaznosti na tuto prezentaci uspořádala Michaela Neškerová (UPM) hovořila o dobré praxi v Uměleckoprůmyslovém muzeu v Praze.
Na závěr jednacího dne absolvovali partneři komentovanou prohlídku v Národním muzeu Srbska.
Třetí den projektového setkání vystoupila Lenka Stolárová, zástupkyně UPM, s prezentací aktuálního stavu realizace kampaně.
Poté Marija Jurkić Flis, zástupkyně MUO a koordinátorka komunikačních aktivit, představila nejnovější vývoj týkající se komunikace, především aktualizace webových stránek projektu. Podělila se také s partnery o několik tipů a nápadů, jak se více prezentovat na sociálních sítích, což bude rovněž důležité pro budoucí úspěch projektu.
Setkání bylo zakončeno aktualizacemi o řízení projektu se zaměřením na plánované výstupy a výsledky a hovořilo se o dalších úkolech souvisejících s realizací aktivit. Partneři se dohodli, že další setkání bude uspořádáno v dubnu v Banja Luce.
Tento projekt je podporován z programu Interreg Dunajský region spolufinancovaného Evropskou unií
Foto: RIPCM Bělehrad
PARTNERSKÉ INSTITUCE PROJEKTU
Museum of Applied Arts Budapest, Hungary, lead partner
Museum of Applied Arts – Vienna, Austria
Cultural Platform Upper Austria – Linz, Austria
National Institute of Heritage Romania, Bucharest, Romania
National Museum for the History of Transylvania – Cluj Napoca, Romania
Bihor County Employment Agency – Oradea, Romania
Republic Institute for Protection of Cultural Monuments Serbia, Belgrade, Serbia
Intermunicipal Institute for Protection of Cultural Monuments, Subotica, Serbia
Trade Union of Employees in Cultural Institutions, Belgrade, Serbia
Museum of Decorative Arts Prague, Czech Republic
Museum of Arts and Crafts, Zagreb, Croatia
Research and Education Centre Mansion Rakičan, Slovenia